Homeland Weekly Deals Starting 10/12

Oct
11
2011
Do you like having deals delivered to your inbox? Sign up for my emails for the latest info. You may also “like” Coupon Princess on Facebook for even more savings. Share your own deals and much more! Thanks for your support.

Do you like having deals delivered to your inbox? Sign up for my emails for the latest info. You may also “like” Coupon Princess on Facebook for even more savings. Share your own deals and much more! Thanks for your support.


Nestle Pure Life Water $3.33
$1/2 Nestle Pure Life Purified Water Multi-packs
Final Price: $2.33 each wyb 2

Tostitos, Lay’s or Lay’s Kettle Cooked Chips $2.99
$1/2 Tortilla Chips and Dip
Tostitos Final Price: $.99 for chips and price of dip

Betty Crocker Cake Mix $.99
$0.60/2 Betty Crocker Cake Mix AND Frosting
$0.75/1 Betty Crocker Cake Mix AND Frosting 10/2/2011 GM
Final Price: Free, plus the price of frosting

General Mills Cereals (Cinnamon Toast Crunch, Cheerios or Multigrain Cheerios) $2.50
$1.10/2 General Mills Cereals Box Tops (exp 11/10/2011)
$1/2 General Mills Cheerios Cereals
$0.75/1 General Mills Cinnamon Toast Crunch Cereal (I Printable (FF)
Final Price:  As low as $1.00 for Cinnamon Toast Crunch

Betty Crocker Box Muffin Mix $2.00
$1.10/2 Betty Crocker or Fiber One Box Muffin Mix
$1/2 Betty Crocker Muffin Mix, or Fiber One Muffin 10/2/2011 GM
Final Price:  As low as $1.00 each wyb 2

Welch’s Mixed Fruit Snacks (Fun Size – 22 bags) $2.50
$0.40/1 Welch’s Fruit Snacks 8/21/2011 SS
Final Price: $1.70

Nature Valley Granola Bars $2.50
$0.50/1 Nature Valley Sweet & Salty Nut Granola Bars
$1/2 Nature Valley Granola Bars or Nut Clusters
$0.75/1 Nature Valley Granola Thins 10/9/2011 SS Insert
$0.75/2 nature valley granola bars 6ct or nut clusters 10/2 or 9/11 GM
$1/2 Nature Valley Granola Thins
Final Price: As low as $1.50 each wyb 2

Nature Valley Catalina Deal:
Buy 3, get $1 Buy 4 get $2, Buy 5 get $3 (doesn’t include the NV Granola thins or Clusters, Catalina deal through 10/30)

Fiber One Granola Bars or Brownies $2.50
$0.40/1 Fiber One Bars or Brownies 10/2/2011 GM Insert
$0.40/1 Fiber One Bars
Final Price: $1.70

Campbell’s Chunky Soup 2/$3
$0.50/3 Campbell’s chunky soups
Final Price: $3.50/3

Progresso Traditional Chicken Noodle Soup $1.39
$1/4 Progresso Can Soups 10/2/2011 GM
$1/4 Progresso Soups
Final Price: $.89 each wyb 4

Yoplait Yogurt Cups $.60
$0.60/8 Yoplait Yogurt Cups
$1/10 Yoplait Yogurt Cups 10/2/2011 GM
Final Price: As low as $.40 each wyb 10.

Tyson Any’tizers 22-32 oz $6.99
Use: $1/1 Tyson Any’tizers Snacks 8/7/2011 SS
Final Price: $4.99

Stouffer’s Family Size Entrees 52-76 oz $8.99
$1/1 Stouffer’s Family Size Entrees 9/25/2011 SS Insert
Final Price: $6.99

Oscar Mayer Deli Fresh Shaved or Carving Board Sliced Meats $2.99
$1/1 Oscar Mayer Zip Pak or Carving Board Meat
Final Price: $.99

Johnsonville Fresh Brats or Italian Sausage 19.76 oz $4.99
$0.55/1 Johnsonville Italian Sausage SavingStar
$1/1 Johnsonville Brat and Italian Burger
Final Price: As low as $2.99 each

Fisher Boy Qwick Fish Sticks 16 oz $3.99
$0.75/1 Fisher Boy Product
Final Price: $2.49

Bob Evans Side Dishes 12-24 oz $3.19

$0.75/1 Bob Evans Refrigerated Side Dish
$1/1 Bob Evans Refrigerated Side Dish (IE) Printable (FF)
Final Price: As low as $1.19

Gold Peak Tea or Simply Lemonade or Limeade $1.99
$.75/1 Gold Peak Tea Carafe
Final Price: .49 each

Pillsbury Crescent Rolls $1.99
$0.60/2 Pillsbury Crescent Dinner Rolls
$0.40/2 Pillsbury Crescent Dinner Rolls 9/11/2011 GM
$0.50/2 Pillsbury Crescent Dinner Rolls
Final Price: As low as $1.39 each wyb 2

Michelina’s Traditional, Authentico or Lean Gourmet Entrees $1.00
$1/2 Michelina’s Lean Gourmet All Natural Bowls All You, Oct 2011 (exp 12/31/2011)
Final Price: 2 FREE

Jack’s or DiGiorno Original or Pizza for One Pizzas 6-19 oz $2.50
$2/1 Digiorno Product(if this coupon works on this size)
$1/1 DiGiorno Large Pizza 9/11/2011 RP Insert
Final Price: $.50

Smart Ones Entrees $2.50
$3/10 Weight Watchers Smart Ones
$1/5 Weight Watchers Smart Ones Frozen Entrées
Final Price: $2.10

Reames Noodles or Dumplings $1.88
$.50/1 Reames Noodles from 10/2 SS
Final Price: $.88

Farm Rich Snacks 20-32 oz $4.99
$1/1 Farm Rich Product 9/11/2011 SS Insert
or .75/1 Farm Fresh Printable
Final Price: $2.99 or $3.49

Campbell’s Chicken Noodle or Tomato Soup, $.69
$0.40/4 Campbell’s Condensed Chicken Noodle & Tomato 10/2/2011 SS Insert
Final Price: $.49 each wyb 4

Louana Vegetable or Canola Oil 48 oz, $2.79
$0.50/1 LouAna Product
$.50/1 LouAna Oil 6/12/2011 SS Insert
Final Price: $1.79

Post Select Cereals $3.00
$1/1 Post Great Grains Cereal
Final Price: $1.00

Hershey’s Milk Chocolate or Cookies N Crème Drops or Minis Resse’s Peanut Butter Cups $2.50
$1/2 Hershey’s Drops/Minis Stand Up Bags 9/11/2011 SS Insert
Final Price: $1.50 each wyb 2

Betty Crocker Fruit Snacks 6 or 18 ct. $2.00
$0.50/2 Betty Crocker Fruit Flavored Snacks 10/9/2011 SS Insert
Final Price: $1.50 each wyb 2

Old El Paso Rice, Pickled Jalapenos, Chopped Green Chilies or Taco Shells, $1.50
$0.50/1 Old El Paso Product (IE) Printable (FF)
$0.50/1 Old El Paso Products 9/18/2011 SS Insert
$0.60/3 Old El Paso Products
Final Price: As low as $.50

Old El Paso Taco Sauce $2.00
$0.50/1 Old El Paso Product (IE) Printable (FF)
$0.50/1 Old El Paso Products 9/18/2011 SS
$0.60/3 Old El Paso Products
Final Price: As low as $1.00

Old El Paso Hard or Soft Shell Twin Pack Dinner Kits, $3.99
$0.50/1 Old El Paso Product (IE) Printable (FF)
$0.50/1 Old El Paso Products 9/18/2011 SS Insert
$0.60/3 Old El Paso Products
Final Price: $2.99

Keebler Town House Crackers $2.50
$1/2 Keebler Townhouse Crackers
Final Price: $1.50 each wyb 2

Prego Pasta Sauce, $1.67
$0.75/2 Prego Pasta Sauce 9/11/2011 SS
Final Price: $.92 each wyb 2!

Lipton Family Size or Cold Brew Tea Bags, $1.79
$0.60/2 Lipton Tea Bags, Lipton to Go or any Iced Tea
Final Price: $1.19 each wyb 2

Minute Rice, $1.50
$0.50/1 Minute Rice Product 10/9/2011 RP
Final Price: $.50

Pom Wonderful Pom Juice Blends 16 oz $3.79
$1/1 POM Light 10/2/2011 SS Insert
Final Price: $1.79

Huggies Baby Wipes Refill 184-216ct $5.99
$2/1 Huggies Baby Wipes SavingStar
Final Price: $3.99

Sparkle Paper Towels $4.99
$1/2 Sparkle Paper Towels 10/9/2011 RP
Final Price:$3.99 each wyb 2

Angel Soft Bath Tissue, $3.59
$0.50/1 Angel Soft Bath Tissue 8/14/2011 RP
Final Price: $2.59

Pantene Shampoo or Conditioner, $3.49
$1/2 Pantene Products 10/2/2011 P&G
$3/2 Pantene Products 9/25/2011 RP
Final Price: As low as $1.99 each wyb 2

Hall’s Cough Drops, $1.25
$1/2 Halls Cough Drops 9/18/2011 SS
Final Price: $.50/2

Purina Dog Chow 20lb, $9.99
$2/1 Purina Printable 
Final Price: $7.99

Tidy Cats Cat Litter 20lb, $6.99
$1/1 Tidy Cats Cat Litter 9/11/2011 RP
$1/1 Tidy Cats Brand Cat Litter
Final Price: $4.99


This post may contain affiliate links. Here is a link to our disclosure policy.

{ 2 comments… add one }

Leave a Comment


Fatal error: Allowed memory size of 268435456 bytes exhausted (tried to allocate 1920 bytes) in /home/shannon/public_html/wp-content/plugins/grocery-wp-plugin/inc/Fav/cache/TwigCache/e7/87/bb547a0262623c6bcbadcc77e2bfe2fd6b66f4ac516b438ca9797aa9e720.php on line 42